Wizyta w CNP w Opolu

Dnia 09.02.2017r. uczniowie naszej szkoły z klasy 5b wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu. Na miejscu przywitali nas pracownicy CNP, Pani Anna Trzebunia i Helena Nowicka. Zajęcia w których uczestniczyliśmy były niezwykle ciekawe. Tematem przewodnim zajęć z fizyki był „TAJEMNICE CISNIENIA” i z j. polskiego „MITOLOGIA GRECKA”. Na zajęciach z fizyki mogliśmy sami wykonać większość doświadczeń – oczywiście pod bacznym okiem i instruktarzem Pani Heleny Nowickiej. Doświadczenia pomogły nam zrozumieć i znaleźć odpowiedzi między innymi na pytania: Jak nie zniszczyć parkietu? Czy ciśnienie zmienia się wraz z wysokością? Jak działa przyssawka? Kiedy pojawia się huragan? Na j. polskim dowiedzieliśmy się co to jest mitologia i przypomnieliśmy sobie najważniejszych bogów greckich. Zabawy z mitologią okazały się nie być nudne lecz bardzo ciekawe.

Czas płyną bardzo szybko i nie zauważyliśmy jak musieliśmy się pożegnać z Paniami, które w niezwykle łatwy i przyjemny sposób przybliżyły nam niekoniecznie uwielbiane przez uczniów dziedziny nauk.