Wielbiciele talentu Janusza Christy

Niełatwo jest rozstać się z ulubionymi bohaterami literackimi. Już po śmierci znanego autora komiksów powstała nowa seria przygód Kajka i Kokosza. Stworzyli ją inni autorzy i rysownicy – wielbiciele talentu Janusza Christy.

Spotkania z bohaterami komiksu, podczas realizacji lektury „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”, zachwyciły również młodych czytelników z klasy IVe i zakończyły się dopisaniem przez dzieci nowych historii sympatycznych postaci literackich. Uczniowie, wykorzystując swą wyobraźnię, umiejętności językowe, wiedzę na temat komiksów i rady Janusza Christy, jakich udzielił początkującym twórcom w swoim wywiadzie, stworzyli dalsze interesujące losy odważnego, rozsądnego Kajka oraz silnego, tchórzliwego, ale bardzo zabawnego Kokosza. „Wprowadzili” również nowych bohaterów literackich.

Autorzy komiksów z klasy IVe „postawili” także na oryginalnie i zagadkowo brzmiące tytuły, zwracające uwagę potencjalnych czytelników.

Zapraszamy do lektury komiksów (tablice szkolne na parterze szkoły oraz sala nr 9a).

Małgorzata Hapanowicz