Wernisaż klasy 5A

W ramach lekcji plastyki uczniowie klasy V a uczestniczyli w projekcie „ Nasze wystawy muzealne”. Praca nad projektem trwała kilka godzin lekcyjnych, na których uczniowie dowiedzieli się co to jest ekspozycja, eksponat, zabytek, muzeum, galeria, kustosz, konserwator zabytków oraz wernisaż. Na kolejnej lekcji przygotowali klasową wystawę eksponatów, na której zaprezentowali wybrane przez siebie cenne pod względem estetycznym, rodzinnym czy emocjonalnym przedmioty.

Następnie klasa zdecydowała, czy wybrane eksponaty zaprezentują na szkolnej wystawie czy też swoją wystawę rozpoczną uroczystym otwarciem, czyli wernisażem. Po dyskusji uczniowie zdecydowali , że rozpoczną wernisażem. Na kolejnych lekcjach wspólnie zaplanowali co znajdzie się w programie, podzielili się zadaniami, ustalili nazwę wystawy i wspólnie z nauczycielem zdecydowali o terminie wernisażu. W trakcie kolejnych lekcji wykonali plakaty, ulotki, zaproszenia oraz opisy swoich eksponatów.

Wernisaż odbył się 27 listopada w holu szkoły. Uroczystego otwarcia wystawy dokonała Pani wicedyrektor Anna Gudek wraz z Panem wicedyrektorem Dariuszem Smagałą. Następnie odbyły się rozmowy z młodymi autorami, był słodki poczęstunek złożony z domowych wypieków ozdobiony pamiątkowymi chorągiewkami z napisem „ Wernisaż V a – Nasze Skarby” oraz sesja zdjęciowa. Zbiór eksponatów można było podziwiać na ekspozycji „Nasze skarby” w holu szkoły.