Warsztaty kroszonkarskie

Od wielu lat w okresie poprzedzającym Wielkanoc, w naszej szkole odbywają się warsztaty kroszonkarskie, podczas których dzieci poznają tradycyjne techniki zdobienia wielkanocnych jajek.

1 marca w biblioteka szkolna gościła dwie twórczynie ludowe, panią Stanisławę Potocką i panią Irenę Zawadzką, które specjalizują się w technice rytowniczej, czyli specjalnymi narzędziami wydrapują wzory na zabarwionych skorupkach. Spotkanie rozpoczęło się od opowieści o zwyczajach związanych z okresem Wielkiego Postu oraz Wielkanocy, po czym panie zademonstrowały w jaki sposób tworzą swoje kroszonki oraz jak wykonuje się wzory na skorupce techniką wytrawiania. Uczniowie pracowali z ogromnym zapałem i pięknie ozdobili przyniesione jajka.