Warsztaty ekologiczne w klasie Ib i Id

Pogarszający się stan środowiska przyrodniczego to ogromny problem, który dotyka cały świat. Oprócz działań realizowanych przez różne państwa, organizacje międzynarodowe, niezwykle ważnym elementem jest kształtowanie wśród młodych ludzi postaw pro ekologicznych. Dlatego też w odpowiedzi na to, że nie jesteśmy obojętni na potrzeby środowiska, dnia 4 marca 2019r. w klasie Ib i Id odbyły się warsztaty ekologiczne “Ekolandia”. Przygotowane

w ciekawy sposób warsztaty ekologiczne były znakomitym pomysłem, aby w interesujący sposób przybliżać najmłodszym szacunek dla przyrody, środowiska, z którym się stykają. Nauka pewnych nawyków, prawidłowa segregacja odpadów, wiedza na temat przyrody, która nas otacza – nie wolno o tym zapominać. Jednak zamiast nudnych pogadanek, wykładów Pani Kornelia  edukowała dzieci poprzez zabawę. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób segregować śmieci, co to jest recykling, z czego powstają reklamówki na zakupy. Efektem pracy uczestników warsztatów było założenie kącików recyklingowych w salach.