Warsztaty dla naszych uczniów w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu

W dniu 05.10.2018 r. 24-osobowa grupa uczniów naszej szkoły brała udział w cyklu ciekawych warsztatów w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu. Uczniowie z klas: 5B, 5D, 5E, 6A i 6B mieli okazję pracy z robotami Ozobot oraz MBot (programowanie i sterowanie robotami). Brali również udział w warsztatach z biologii pt. “Życie pod powierzchnią gleby”, podczas których obserwowali zachowanie dżdżownic. Ostatnie warsztaty dotyczyły udzielania pierwszej pomocy.

Udział w warsztatach był nagrodą dla 15 uczniów, którzy w zeszłym roku brali udział w konkursie na projekt gry pt. “Ozobot poznaje człowieka i Ziemię”, w którym nasza szkoła była najbardziej liczną reprezentacją spośród opolskich szkół. Pozostali uczestnicy to uczniowie, którzy uczęszczają w tym roku szkolnym na zajęcia koła informatycznego.

Opiekunem uczniów była nauczycielka informatyki – Ewa Kucharska.