Uczniowie naszej szkoły na żywo z Antarktyką.

Dn. 23 marca 2017r. uczniowie naszej szkoły na żywo łączyli się z badaczami polskiej stacji antarktycznej im. Henryka Arctowskiego, którą kieruje obecnie koszalinian Bartosz Matuszczak. W niezwykłej lekcji, podczas której przez internet łączono się z naukowcami ze stacji Arctowskiego na wyspie św. Jerzego w Antarktyce blisko bieguna południowego, wzięli udział uczniowie klasy V b i Vc. W Polsce dochodziło południe, na wyspie św. Jerzego był wczesny ranek, ale badacze nie zawiedli i dali dzieciom lekcję o przyrodzie tych niegościnnych rejonów świata i ich mieszkańcach – pingwinach. To było niezwykłe przeżycie. Leakcję poprowadziły: Ewa Przepiórka oraz Basia Bloch-Lewandowska – uczestniczki 41 Wyprawy Antarktycznej. Opowiadały o “Kiwi Antarktyki”.

Podczas lekcji uczniowie mogli poznać cykl życia pingwinów gniazdujących na Wyspie Króla Jerzego oraz ich zwyczaje i zachowania. Odpowiedziały również na wiele ciekawych pytań, m. In.: czy pingwin zawsze jest czarno-biały?

Łącza nam trochę szwankowały, był problem z obrazem, ale i tak było to niesamowite przeżycie nie tylko dla naszych uczniów ale również dla nauczycieli. Bardzo się cieszymy, że udało nam się zorganizować taką lekcję edukacyjną.

Mamy nadzieję, ze Agnieszce Wasilkowskiej uda się nas zaprosić jeszcze na podobna lekcję przyrody.