Uczniowie klasy 4C zaadoptowali koalę Paula

Podczas lekcji wychowawczej w klasie 4C uczniowie rozmawiali o odległej Australii, poznali ciekawostki związane z tym niezwykle ciekawym kontynentem oraz przede wszystkim skupili się na bardzo trudnej sytuacji związanej z wielkim pożarem i dramatycznym losem australijskich zwierząt.

Doniesienia o milionach zwierząt, które zginęły w tragicznych pożarach, poruszyły serca czwartoklasistów. Uczniowie wraz z wychowawczynią oraz rodzicami postanowili, że pomogą cierpiącym koalom i to Paul będzie zwierzakiem, które zaadoptują.

WARTO POMAGAĆ… Zwierzęta uratowane z pożarów są poparzone, odwodnione, wymagają długotrwałego leczenia i rehabilitacji…

Jak można pomóc? Wystarczy wirtualna adopcja takiego zwierzęcia z Koala Hospital Port Macquarie.

O szczegółach akcji chętnie opowie p. Małgorzata Górka – wychowawczyni klasy 4C.

Małgorzata Górka