Szkolne eliminacje XXII Konkursu Recytatorskiego „SŁOWO” 2019

27 marca 2019 roku odbyły się szkolne eliminacje XXII Konkursu Recytatorskiego „Słowo” .

Konkurs ten ma długoletnią tradycję, ponieważ organizowany od 1998 roku. Skierowany jest do uczniów opolskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Jego główne cele to: zachęcenie do czytania i poszukiwań literackich, popularyzacja literatury pięknej, dbałość o żywe słowo oraz poszukiwanie rozwiązań interpretacyjnych utworów poetyckich i prozatorskich.

Uczniowie mają trudne zadanie, bowiem podczas 5 minut muszą zaprezentować przed jury dwa utwory – wiersz i fragment prozy.

Tegoroczna szkolna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i wysokim poziomem. Aż 17 osób stanęło w recytatorskie szranki, jednak tylko dwóch uczestników z kategorii młodszej: klasy IV-VI oraz kategorii starszej: VII-VIII może reprezentować szkołę.

Miło nam poinformować, że wśród szczęśliwców, którzy 5 kwietnia na scenie MDK przy ul. Targowej wezmą udział w recytatorskim pojedynku, znaleźli się:

– w kategorii klas IV-VI:

* Zofia Dziadek z klasy 5C

* Piotr Kudyba z klasy 5D

– w kategorii klas VII-VIII:

* Kacper Lubiewski z klasy 8B

* Szymon Kuśnierkiewicz z klasy 8B

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a laureatom szkolnych eliminacji życzymy powodzenia 5 kwietnia.

Małgorzata Górka
Małgorzata Hapanowicz