Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 2 października 2020 roku w naszej szkole została przeprowadzona akcja edukacyjna promująca zabawową formę uczenia się matematyki. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego, natomiast Organizatorem Lokalnym została Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20 im. Księcia Jana Dobrego w Opolu.

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do matematycznej ofensywy, poprzez sprawdzanie znajomości tabliczki mnożenia. Podczas lekcji matematyki uczniowie rozwiązywali łamigłówki matematyczne. Został także przeprowadzony konkurs wyłaniający ekspertów tabliczki mnożenia. Okazało się, że nauka połączona z zabawą wywołuje u wszystkich radość. Teraz pozostaje nam odliczać dni do przyszłorocznej zabawy.