“Święta w moim domu” – świąteczny konkurs informatyczny dla klas 4-8

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w świątecznym konkursie informatycznym pt. “Święta w moim domu”.

Dla uczniów klas 4-5 przewidziano konkurs grafiki komputerowej, polegający na stworzeniu obrazka przedstawiającego Święta Bożego Narodzenia w Waszych domach. Obrazek powinien być narysowany w dowolnym, bezpłatnym programie graficznym (np. Paint, Gimp) i zapisany w formacie .jpg. Oprócz używania pędzla, ołówka, należy również wykorzystać dostępne w programie figury geometryczne (prostokąty, kwadraty, koła, trójkąty i inne).

Dla uczniów klas 6-8 przewidziano konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną lub film opowiadający o tradycjach świąt Bożego Narodzenia, które są kultywowane w Waszych domach. Prace powinny być zapisane w popularnych formatach ogólnodostępnych (prezentacja – .ppt, .pptx; film – .mp4, .avi).

UWAGA!
Uczniowie, którzy nie obchodzą w swoich rodzinach świąt Bożego Narodzenia mogą wykonać analogiczną pracę opisującą inne, obchodzone uroczyście w swoich domach święta.

Prace należy przesyłać przez TEAMS bezpośrednio przez czat do nauczyciela informatyki – Ewy Kucharskiej do dnia 18.12.2020 r.

POWODZENIA!