Spotkanie z kulturą żydowską uczniów klas 5C i 6E w ramach projektu ZAPROŚ MNIE NA SWOJĄ LEKCJĘ

Bardzo cieszymy się, że udało nam się spotkać kolejny raz z nauczycielką i podróżniczką – Panią Izabellą Radziuk-Śliwińską, która przyjęła nasze zaproszenie w ramach projektu ZAPROŚ MNIE NA SWOJĄ LEKCJĘ.

Tym razem lekcja online dotyczyła kultury żydowskiej i ciekawostek z nią związanych. Dowiedzieliśmy się o położeniu Izraela, jego największych miastach. Poznaliśmy niektóre zasady ortodoksyjnych Żydów i to, czym jest święto Szabas. Usłyszeliśmy najpopularniejszą piosenkę „Hava nagila”, ciekawostki związane z językiem hebrajskim i sposobem jego zapisu. Niezwykle przejmująca była opowieść o Instytucie Yad Vashem i sali pełnej światełek symbolizujących dzieci – ofiary holokaustu.

To była niezwykła podróż, za którą serdecznie dziękujemy Pani Izabelli Radziuk-Śliwińskiej.

Małgorzata Górka