„ROZPRAWKA – nie taki diabeł straszny, jak go malują” – spotkanie uczniów klasy 7D z Panią Alicją Podstolec w ramach projektu ZAPROŚ MNIE NA SWOJĄ LEKCJĘ

Czwartkowa lekcja języka polskiego w klasie 7D przebiegła nam pod hasłem ROZPRAWKA. Uczniowie zapoznali się z tą formą wypowiedzi pisemnej już w szóstej klasie, jednak powtórek i różnych dróg przygotowania do egzaminu ósmoklasisty nigdy nie za wiele.

Tym razem na naszej lekcji gościła Pani Alicja Podstolec, polonistka, autorka bloga „Nieprzeciętna polonistka”, która w bardzo przystępny sposób przedstawiła etapy powstawania rozprawki, zwróciła uwagę na słownictwo charakterystyczne dla tej formy wypowiedzi, pułapki podczas jej tworzenia i zaprezentowała jamnika, który od dziś będzie się kojarzył uczniom klasy 7D z… rozprawką.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu ZAPROŚ MNIE NA SWOJĄ LEKCJĘ.

Małgorzata Górka