Projekt polonistyczny PSP 20 po raz drugi najlepszy w ocenie Kuratorium Oświaty w Opolu

Miło nam poinformować, że autorski projekt edukacyjny zespołu polonistycznego promujący kulturę języka polskiego w klasach IV-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20 im. Księcia Jana Dobrego w Opolu „Źle mówić i pisać, znaczy krzywdzić swoją mową tych, którzy ją budowali” otrzymał I. miejsce w ramach Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Języku Polskim.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 20 w Opolu od dwóch lat nauczycielki języka polskiego intensywnie działają i sprawiają, że społeczność uczniowska świętuje polonistycznie nie jeden dzień, a kilka tygodni w ramach działań projektowych Dnia Języka Ojczystego. W tym roku również przystąpiliśmy do różnorodnych aktywności, które miały na celu zwrócenie uwagi na zagadnienia związane z naszym językiem ojczystym – jego historią, zapisem, poprawnością językową, ortograficzną. Uczniowie oglądali, pisali, przemawiali, tworzyli plastyczne prace, a wszystkie te działania miały na celu pokazać, jaką wielką mają moc – potrafią się posługiwać jednym z najtrudniejszych języków świata!

Warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku nasz projekt również uzyskał I. miejsce.

Nauczycielki języka polskiego PSP20:

Dorota Cicholska-Sowada
Małgorzata Górka