Pierwsza pomoc

Dnia 06.11.2018 r. klasy Ia i Ic uczestniczyły w instruktażu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadziła pani Karolina Malitowska, która opowiedziała nam o pracy ratowników. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Część praktyczna zajęć polegała na ćwiczeniach na fantomach. Pani Karolina pokazała nam jak bezpiecznie ułożyć osobę poszkodowaną w tzw. „ pozycji bezpiecznej” .

Pani  Karolina prowadziła zajęcia ciekawie z dużym zaangażowaniem, miała świetny kontakt z dziećmi.

Wszyscy uczniowie w oparciu o uzyskaną wiedzę teoretyczną bardzo chętnie brali udział w zajęciach praktycznych. Serdecznie dziękujemy za te zajęcia, pozdrawiamy i oczywiście już nie możemy się doczekać następnych zajęć.

Wychowawczynie:
Jolanta Lisiecka i Małgorzata Domagała