Piątego 13-tego okazał się szczęśliwy dla naszych dwudziestkowych mecenasów i prokuratorów

13 grudnia 2019 r. w Sądzie Rejonowym w Opolu odbył się finał konkursu oratorskiego „Bronię lub oskarżam bohaterów literackich, których życie postawiło w niełatwej sytuacji – w oparciu o zasady prawa”. Tym razem uczniowie bronili lub oskarżali bohaterów ballad Adama Mickiewicza.

Poziom konkursu, jak podkreślali profesjonalni sędziowie oraz mecenasi, okazał się niebywale wysoki, a uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się rewelacyjnie.

Oto szczęśliwa siódemka mecenasów i prokuratorów z zacięciem prawniczym, która wygłaszała swoje mowy oraz za pomocą dowodów, argumentacji, oratorskich i aktorskich zdolności przekonywała Sąd, że to ich klienci są niewinni:

• · Zofia Dziadek kl. 6C
            • · Monika Kosztowniak kl. 5E
            • · Witold Kotliński z kl. 6D
            • · Piotr Kudyba kl. 6D
            • · Joanna Przybylska kl. 7B
            • · Zuzanna Warsitz kl. 8A
            • · Maksymilian Wieczorek kl. 7B

Serdecznie gratulujemy wspaniałych wystąpień i liczymy, że w przyszłym roku ponownie staniecie w prawnicze szranki.

Małgorzata Górka
Małgorzata Hapanowicz