Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT!

Ponad pięćdziesięciu uczniów naszej szkoły z klas IV-VI wzięło udział w SZKOLNYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z dziesięciu obszernych zadań sprawdzających umiejętności ortograficzne w zakresie poprawnej pisowni i interpunkcji.

Najlepszy wynik oraz prawo reprezentowania szkoły w rywalizacji uczniów województwa opolskiego uzyskały: Jowita Jędrzejowska z klasy VIa oraz Aleksandra Suchecka Z Vb.

Dnia 31 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Opolu odbył się VI KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO. Nasza reprezentantka – Jowita Jędrzejowska z kl. VI a – zajęła w nim wysokie drugie miejsce. Jowicie serdecznie gratulujemy!