Ogólnopolski konkurs matematyczno-informatyczny “InstaLogik”

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP i jest adresowany adresowany do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Konkurs organizowany jest przez InstaKod Sp z o.o., twórcę programu nauczania, środowiska programistycznego i podręczników informatyki w klasach 4-8 oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

W konkursie wzięli udział również uczniowie naszej szkoły – Konrad P., Antoni W. i Tymon S. z klasy 6E oraz Kacper J. z klasy 7A.

Nasi uczniowie poradzili sobie rewelacyjnie w etapie I, a dwoje z nich – Konrad i Antek, awansowali do etapu II uzyskując prawie 100% punktów. To bardzo duży sukces, którego serdecznie chłopakom gratulujemy!

W I etapie sklasyfikowano 3429 osób z 545 szkół. Do II etapu zakwalifikowano 1714 osób, z czego 1435 według klasyfikacji ogólnopolskiej i 279 osób według dodatkowej klasyfikacji geograficznej, głównie najlepsze osoby ze szkół, w których startowało co najmniej 3 uczniów.

Progi punktowe dla poziomów nauczania na poziomie ogólnopolskim wyniosły:

• klasa 4 – 160/200
  • klasa 5 – 160/200
  • klasa 6 – 175/200
  • klasa 7 – 235/300
  • klasa 8 – 250/300

Trzymamy kciuki za sukcesy chłopców w kolejnych etapach konkursu.