Odwrócona lekcja języka polskiego, czyli uczniowskie wariacje klasy 6 D na temat lektury ”Felix, Net i Nika. Gang Niewidzialnych Ludzi”

Pierwszą lekturę, która omawiana była w klasie 6 D podczas lekcji języka polskiego, była książka Rafała Kosika „Felix, Net i Nika. Gang Niewidzialnych Ludzi”. Oprócz tradycyjnych zajęć z tekstem, pracy z lekturownikiem, który towarzyszyć będzie uczniom do końca 8 klasy, kart myślograficznych, uczniowie samodzielnie tworzyli fragmenty lekcji. Takie zajęcia angażują uczniów, a metoda odwróconej lekcji sprawdza się doskonale.

Tak również było w klasie 6D – Iga oraz Monika opracowały w aplikacji Kahoot sprawdzenie treści lektury w postaci 20 pytań, natomiast 11 października 2019 r. na lekcji języka polskiego odbył się pokaz wynalazków stworzonych przez uczniów. Wiele z nich mogłoby znaleźć zastosowanie, zwłaszcza w szkole. Uczniowie prezentowali swoje projekty w formie wystąpień oraz wypełniając kartę patentową Biura Felixa, Neta i Niki.

Zabawa była przednia. Poniżej galeria zdjęć z zajęć w formie odwróconej lekcji języka polskiego.

Małgorzata Górka