Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w klasach 7 na lekcjach języka polskiego

Każdego roku przełom lutego i marca połączony jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Wśród licznych działań, które miały miejsce w naszej szkole, znalazły się ciekawe lekcje przeprowadzone w klasach siódmych, które związane były z językiem polskim, jego historią, rozwojem, zasadami pisowni, sytuacji współczesnej naszego języka.

Klasy 7A, 7B i 7C włączyły się w obchody święta na lekcjach języka polskiego, m.in. dyskutując o starych, zapomnianych imionach żeńskich i męskich, homofonach, zasadach ortografii, podejściu Polaków i obcokrajowców do nauki naszego języka, stanie współczesnej polszczyzny, haśle – „Język polski jest przyjazny – merda ogonkami”, czyli konieczności używania polskich znaków diakrytycznych podczas zapisywania rozmów na czatach portali społecznościowych, itd.

Wszyscy z uczniowie z zapałem i uśmiechem wypełniali przygotowane na tę okazję karty pracy, bawiąc się i ucząc jednocześnie.

Małgorzata Górka