Niecodzienna lekcja historii w klasie 6C w ramach ogólnopolskiego projektu “Zaproś mnie na swoją lekcję”

Podczas ostatniej lekcji wychowawczej w klasie 6C mieliśmy zaszczyt gościć panią Ryszardę Kryczkę, nauczycielkę historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czerminie (koło Mielca) w woj. Podkarpackim. Tematem tego niecodziennego spotkania było “Spotkanie dwóch kultur w Plymuth w Ameryce Północnej”.

Z ogromną ciekawością wysłuchaliśmy historii obecnych Stanów Zjednoczonych, przenosząc się do Plymuth, na tereny zamieszkałe od dawien dawna przez Indian. Dowiedzieliśmy, jak żyli, czym się zajmowali, jak mieszkali. Usłyszeliśmy też późniejszą historię związaną z przybyciem na te tereny w XVII w. Europejczyków – Pielgrzymów (angielscy purytanie) oraz spotkaniem obu kultur.

Spotkanie było bardzo ciekawe dla uczniów, gdyż było podparte wieloma zdjęciami z prywatnego archiwum pani Ryszardy. Zdjęcia przedstawiały miejsca, o których opowiadała pani Ryszarda na lekcji, a które sama odwiedziła. Dzięki nim uczniowie mogli bardziej poczuć klimat tamtych wydarzeń.

Usłyszeliśmy również wiele ciekawostek związanych ze Stanami Zjednoczonymi.

Bardzo dziękujemy pani Ryszardzie Kryczce za wspaniałe i owocne spotkanie.

Wychowawca klasy:
Ewa Kucharska