Nasi uczniowie w finale III edycji konkursu oratorskiego „Bronię lub oskarżam bohaterów literackich, których życie postawiło w niełatwej sytuacji życiowej”

W dniu 4 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłej rozprawie sądowej, która odbyła się w Sądzie Okręgowym w Opolu. Dziesięcioro reprezentantów szkoły, wyłonionych w wyniku wcześniejszych eliminacji, „stawiło się” w sądzie, aby bronić bądź oskarżać bohaterów lektur szkolnych, a tym samym wziąć udział w Finale III edycji konkursu oratorskiego.

Uczestnicy „zmagań sądowniczych”, wcielając się w role adwokatów lub prokuratorów, musieli się wykazać umiejętnościami właściwego argumentowania, poprawnego i pięknego przemawiania, ale również pewną znajomością Kodeksu Karnego i języka prawniczego. Udział w finale wiązał się również z koniecznością „zaprezentowania siebie” przed licznie zgromadzoną publicznością, mediami, profesjonalnym składem sędziowskim i komisją oceniającą występy młodych mówców.

Nasi uczniowie doskonale poradzili sobie z tym zadaniem, dając prawdziwy popis swych umiejętności oratorskich. Tytuły najlepszych mówców zostały przyznane następującym uczniom:

· Kacprowi Lubiewskimu – II miejsce w konkursie

· Franciszkowi Debernemu– III miejsce w konkursie

· Natalii Ściubidło – wyróżnienie

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom konkursu, ponieważ zaprezentowali bardzo wysoki poziom „występów oratorskich”.

Małgorzata Hapanowicz