Nabór wniosków do programu stypendialnego Wspieramy najlepszych II

Uprzejmie informuję, iż Zarząd Województwa Opolskiego ogłasza nabór wniosków do programu stypendialnego „Wspieramy najlepszych II”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Program skierowany jest do uczniów klas 7 szkół podstawowych oraz do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa opolskiego, szczególnie uzdolnionych między innymi w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych i przedsiębiorczości, dla których trudna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.
Regulamin stypendialny oraz wzory dokumentów, niezbędnych do złożenia wniosku dostępne są stronie internetowej WWW.OPOLSKIE.PL w dziale REGION lub w sekretariacie Departamentu Edukacji i Rynku Pracy przy ulicy Piastowskiej 17 w Opolu (budynek Instytutu Śląskiego), pokój 108 lub 204.
Jednocześnie informuję, iż zmianie ulegnie możliwość ubiegania się uczniów uczących się w szkołach leżących poza terenem województwa opolskiego. Wsparciem zostaną objęci tylko uczniowie uczący się w szkołach województwa opolskiego. Zmiana ta zostanie wprowadzona do regulaminu na wrześniowym posiedzeniu Sejmiku Województwa Opolskiego.
Nabór wniosków przeprowadzony będzie od 11 września od godz. 7.30 do 29 września do godz. 14.00. Wnioski można przesłać pocztą na adres (decyduje data stempla pocztowego):

Departament Edukacji i Rynku Pracy
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego,
ul. Piastowska 14;
45-082 Opole

lub złożyć osobiście w siedzibie Departamentu przy ulicy Piastowskiej 17 w Opolu (budynek Instytutu Śląskiego), pokój 108 lub 204.
Wnioski złożone przed lub po terminie nie będą rozpatrywane

Szczegółów odnośnie programu stypendialnego udziela Departament Edukacji i Rynku Pracy pod numerem tel. 77 54 16 505, 77 54 16 536 lub 77 54 16 500

DYREKTOR
Departamentu Edukacji i Rynku Pracy