Nabór wniosków o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Opolskiego w dziedzinie twórczości artystycznej – “Marszałkowskie Talenty”

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy że do dnia 9 marca 2018 r.  można składać wnioski o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Opolskiego w dziedzinie twórczości artystycznej – „Marszałkowskie Talenty”. Oferta stypendialna adresowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych działających na terenie województwa opolskiego i służy wspieraniu rozwoju artystycznego dzieci i młodzieży, jak również ma na celu stworzenie możliwości doskonalenia warsztatu twórczego oraz pogłębiania specjalistycznej wiedzy i umiejętności przyszłych stypendystów. Stypendia w wysokości 7 600,00 zł  będą przyznawane na zrealizowanie programu stypendialnego, w którego zakres może wchodzić realizacja na terenie województwa opolskiego projektu w zakresie twórczości artystycznej lub też podejmowanie działań mających na celu stworzenie odpowiednich warunków dla dalszego rozwoju i podnoszenia poziomu artystycznego stypendysty (udział w warsztatach, kursach, szkoleniach etc.).
W związku z tym, że program stypendialny „Marszałkowskie Talenty” jest ważną inicjatywą Zarządu Województwa Opolskiego, której celem jest wyłanianie najlepszych kandydatów oraz skuteczne wspieranie rozwoju utalentowanych artystycznie młodych ludzi zamieszkujących Opolszczyznę, uprzejmie prosimy o przekazanie informacji dot. naboru wniosków stypendialnych wszystkim potencjalnym kandydatom w Państwa regionie.

Ogłoszenie zawierające szczegółowe informacje dot. naboru oraz formularz wniosku dostępne jest pod poniższym adresem:

„Stypendia przyznawane są na cel określony we wniosku o przyznanie stypendium w jednej z następujących dziedzin”:
1)   muzyka,
2)   plastyka,