Mitologia słowiańska bez tajemnic, czyli kolejna odsłona projektu ZAPROŚ MIE NA SWOJĄ LEKCJĘ w klasach 5C i 6E za nami…

Uczniowie klas 5C oraz 6E uczestniczyli w fantastycznym spotkaniu – „Skąd przyszliśmy, dokąd zmierzamy?”, które dotyczyło mitologii słowiańskiej z elementami filozofii i ekologii, a odbyło się w ramach uczestnictwa w ogólnopolskim projekcie ZAPROŚ MNIE NA SWOJĄ LEKCJĘ.

Tym razem zaproszenie na spotkanie przyjęła pani Agata Sieńczak, która przedstawiła słuchaczom początki świata wg mitologii słowiańskiej, informacje o bogach ważnych dla Słowian – Światowicie, Welesie, Perunie i Swarogu. Dowiedzieliśmy się o atrybutach bóstw, znaczeniu drzewa w historii, malarstwie, mitologii, o pochodzeniu niektórych słów mających swoje początki w języku prasłowiańskim oraz o tym, jak bardzo my – ludzie współcześni – nie szanujemy przyrody.

To było bardzo owocne spotkanie i na pewno wielu uczniów sięgnie po opracowania mitologii słowiańskiej.

Małgorzata Górka