Mistrzostwa Opola w Pływaniu Sztafetowym – Igrzyska Dzieci – 16.05.2019 – Opole

W dniu 16 maja 2019 r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w zawodach pływackich, a dokładnie w „Pływaniu Sztafetowym”. Zawody odbyły się na basenie przy Szkole Podstawowej nr 5 w Opolu. W zawodach startowały zespoły szkolne, w skład których wchodziły: 6 dziewcząt, lub 6 chłopców (rocznik 2006 i mł.).

Reprezentacja PSP 20 : (Czyżewska Magdalena, Długosz Anna, Mroczek Zofia, Nolepa Magdalena, Piotrowska Julia, Szczecińska Zuzanna, Zapotoczna Dobrawa).

W trakcie zawodów w pływaniu sztafetowym odbywały się również zawody indywidualne: 25 metrów stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym.

Każdy uczestnik mógł startować w sztafecie i tylko w 1 stylu indywidualnie.

Zespoły sztafetowe 6×25 stylem dowolnym dzielone są na serie w zależności od wyników z poprzednich lat, wiec startowaliśmy w ostatniej serii wraz z PSP 5 i PSP 2. Oczywiście był to najszybszy bieg tych zawodów i z czasem 1:52:43 uzyskaliśmy 3 miejsce!!!

Pływanie sztafetowe (6×25 stylem dowolnym):

III miejsce i brązowy medal – PSP20 (Czyżewska, Długosz, Mroczek, Piotrowska, Szczecińska, Zapotoczna)

Pływanie indywidualne (25m stylem dowolnym):

III miejsce i brązowy medal – Julia Piotrowska 16:36 s.

Gratulacje dla zawodniczek! Życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun : Paweł Jendryca