Międzyszkolny Konkurs Geograficzno-Historyczny “Czy znasz swój kraj?”

Na przełomie września i października bieżącego roku szkolnego został przeprowadzony Międzyszkolny Konkurs Geograficzno-Historyczny: ”Czy znasz swój kraj ?”. Został zorganizowany  z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie wzięli udział  uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły, jak również gimnazjaliści z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr IX im. Gen. Wł. Andersa w Opolu. Konkurs składał się z dwóch części.  Pierwsza to praca opisująca najciekawsze pod względem geograficzno- historycznym miejsca w Polsce, które odwiedzili uczniowie. Natomiast druga część to test , który miał na celu wykazanie się znajomością wiedzy o Polsce w korelacji z innymi przedmiotami .

Podczas uroczystego finału konkursu, który odbył się w naszej szkole gościliśmy  Dyrektora  PLO Nr IX w Opolu, Panią Małgorzatę Szafors, która  wyraziła swoje  zdanie na temat postawy uczniów biorących udział w rywalizacji konkursowej, a także podkreśliła znaczenie obchodów rocznicy dla przyszłych pokoleń. W uroczystości uczestniczył też  z-ca   Dyrektora PSP NR 20 w Opolu, Pan Dariusz Smagała.

Zwycięzcami konkursu: „Czy znasz swój kraj?” zostali:

Jakub Kasprzak z klasy VIII B
Katarzyna Woźniak z klasy VIII C
Kacper Laskowski z klasy III F (Gimnazjum)

Mieliśmy też okazję zapoznać się z nagrodzonymi pracami:

Jagody Boguckiej  z klasy III B (Gimnazjum)
Michała Demskiego z klasy VII C
Kacpra Laskowskiego z klasy IIIF  (Gimnazjum)

Zgromadzona młodzież z klasy VIII B z zaciekawieniem wysłuchała interesujących, często nieznanych, relacji.

Organizatorki:
Aneta Okulus i Aleksandra Sabat – Maj