Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych Październik 2016

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, to święto które zostało ustanowione w 1999 r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego, którego celem jest przede wszystkim rozwój bibliotek szkolnych we wszystkich krajach. Do 2007 roku święto było obchodzone corocznie w czwarty poniedziałek października a od roku 2008 przedłużono je na cały miesiąc. Świętu towarzyszy zawsze hasło przewodnie. Tegoroczne hasło brzmi: Książka to dopiero początek…

Po kilkuletniej przerwie nasza biblioteka ponownie włącza się w obchody Międzynarodo- wego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zapraszamy do udziału w akcjach związanych z czytelnictwem i konkursach z nagrodami!

Akcje:

• Książka, którą warto przeczytać” – każdy uczeń może w bibliotece na specjalnie przygotowanej tablicy zapisać tytuły książek, które są dla niego ważne i godne polecenia.

• Podaruj książkę bibliotece!”
    Jeśli masz w domu niepotrzebne książki: nowości, przeczytane lektury, książki z których już „wyrosłeś”, podaruj je bibliotece szkolnej. Dasz szansę przeżycia ciekawych przygód innym czytelnikom. Na stronie tytułowej możesz napisać swój cytat lub myśl dla przyszłego czytelnika np. „Przyjemnego czytania”. Czekamy wyłącznie na książki w idealnym stanie!

Uwaga: Za przyniesione książki nie otrzymasz dodatkowych punktów z zachowania, ale zyskasz w zamian wdzięczność wielu osób!

Konkursy:

• KONKURS PLASTYCZNY dla klas I-II na laurkę dla szkolnej biblioteki. Pracę plastyczną w formacie A5, wykonaną dowolną techniką, przynosimy biblioteki do 24 października. Oceniany będzie pomysł, oryginalność, wykorzystana technika.

• KONKURS PLASTYCZNY dla klas III-VI pod hasłem: Książka to dopiero początek… na plakat, w którym zilustrujecie w dowolnej technice plastycznej swoją odpowiedź na pytanie: Czego początkiem może być książka? Uwaga: format plakatu 50 cm x 65 cm, termin: 24 października

• KONKURS LITERACKI dla klas I-VI na hasło – rymowankę zachęcające do czytania

termin: 24 października

• KONKURS LITERACKI dla klas IV-VI na wiersz nawiązujący do hasła: Książka to dopiero początek… termin: 24 października

Zadbajcie o estetykę, gdyż wszystkie prace będą wyeksponowane w bibliotece lub w holu szkoły.

Maria Maciąg