Kulturalny wtorek klas 4C i 6E

17 września uczniowie klas 4C i 6E spędzili czas w przybytkach kultury naszego miasta. Pierwszym z nich był gmach Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Mieliśmy ogromną przyjemność obejrzeć spektakl „Niedoparki” w reżyserii Pawła Aignera, w adaptacji Maliny Prześlugi – wybitnych twórców teatralnych. Kryminał komediowy o skarpetkowym gangu powstał na podstawie książki autorstwa Pavla Šruta – najlepszej książki dziesięciolecia według plebiscytu czeskiej nagrody Magnesia Litera.

Kolejnym miejscem, które tego dnia odwiedzili uczniowie, było Muzeum Śląska Opolskiego i niesamowita gratka przygotowana dla opolan, czyli wystawa „Rembrandt 350”. Wystawa 37 grafik holenderskiego mistrza Rembrandta Harmenszoona van Rijn związana jest z obchodami na całym świecie roku 2019 jako Roku Rembrandtowskiego, a 4 października przypada 350. rocznica śmierci malarza.

Po obejrzeniu wystawy uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, podczas których poznali historię drzeworytu, linorytu i miedziorytu oraz samodzielnie wykonali prace za pomocą trudnej techniki, jaką jest linoryt.

Kulturalny wtorek okazał się bardzo twórczy i na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

Małgorzata Górka i Danuta Katorosz – wychowawczynie klas