Kosmiczny Denglish – NOC W SZKOLE

W ramach innowacji pedagogicznej dla klas V – VI spędzili noc 25/26 września w szkole. Wieczór rozpoczęliśmy o godzinie 20.00 obserwacją nocnego nieba nad szkołą. Następnie dzieci wzięły udział w prelekcji o gwiazdozbiorach i o tym jak prowadzić obserwacje astronomiczne. Po wysłuchaniu wykładu postanowiliśmy się trochę poruszać i rozpoczęliśmy zabawę z wykorzystaniem laserów. Ten czas spędziliśmy aktywnie i wesoło., przy okazji rozwiązywaliśmy zadania z matematyki. Następnie zjedliśmy kolację – wielką pizze i obejrzeliśmy film pod tytułem: „Co było przed Wielkim Wybuchem”. Zmęczeni ale zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń położyliśmy się spać na sali gimnastycznej, aby rano być gotowym do kolejnej bitwy – lekcji.

W imprezie bardzo pomogli nam pracownicy Uniwersytetu Opolskiego: dr Katarzyna Książek i dr Ireneusz Książek. Dzięki nim wieczór był pełen atrakcji.