Konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym – etap szkolny dla uczniów klas VII-VIII naszej szkoły – ważne informacje

Zarząd Województwa Opolskiego ogłosił siedemnastą edycję Konkursu „Wiedzy o samorządzie terytorialnym” dla uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII) oraz gimnazjalnych (klasa III) z województwa opolskiego.

Celem konkursu jest szerzenie idei społeczeństwa obywatelskiego i systemu wartości demokratycznych. Organizatorowi zależy na zainteresowaniu młodzieży wiedzą o samorządzie oraz przygotowaniu jej do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu społecznym.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

1. ETAP I – eliminacje szkolne, w formie testu (6 maja 2019, lekcja 2 w bibliotece szkolnej PSP 20)

2. ETAP II – FINAŁ WOJEWÓDZKI – 17 maja 2019 roku o godz. 900, w Sali Orła Białego Urzędu Wojewódzkiego. Dla wszystkich uczestników tego etapu najpierw jest część pierwsza – pisemna – test składający się z 30 pytań. Potem część druga – ustna, dla uczestników, którzy w części pisemnej zajęli 10 pierwszych miejsc.

Na zwycięzców etapu wojewódzkiego Konkursu czekają trzy główne nagrody o wartości:

1. I miejsce – 1.000 zł brutto,

2. II miejsce – 800 zł brutto,

3. III miejsce – 600 zł brutto.

Szczegóły w regulaminie konkursu <POBIERZ>

Zagadnienia do konkursu <POBIERZ>