Konkurs „Świerszczyk – zagadkowy początek”

„Świerszczyk”, to pisemko dla dzieci dobrze znane uczniom naszej szkoły, gdyż od szeregu lat kolejne numery tego miesięcznika trafiają na półki biblioteki szkolnej. Nasi czytelnicy niecierpliwie czekają na pojawienie się nowego egzemplarza. Świerszczyk jest znany również dorosłym: rodzicom, dziadkom a nawet pradziadkom naszych uczniów, ponieważ ukazuje się on już od 75 lat.

Z okazji 75 urodzin Redakcja czasopisma zaprasza do udziału w konkursie „Świerszczyk – zagadkowy początek”. Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu na kartce swojego wyobrażenia o dzieciństwie Świerszczyka Bajetana Hopsa. Jak mógł wyglądać Świerszczyk kiedy był malutki? Czy był słodkim, zielonym bobasem? Co lubił robić? Gdzie mieszkał?

Na odwrocie pracy należy (koniecznie!) nakleić wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny wraz z regulaminem na stronie: www. swierszczyk.pl. Szczegóły w regulaminie konkursu. Prace konkursowe należy przesłać na adres redakcji do 5 lutego 2020 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Dodatkowe informacje u p. Maryli Maciąg