Konkurs na grę historyczną z okazji 101 lat od odzyskania niepodległości przez Polskę – fotorelacja

Elementem obchodów 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę były projekty zaproponowane przez nauczycieli języka polskiego i historii realizowane przez uczniów naszej szkoły. Klasy siódme i ósme w ramach lekcji historii przygotowywały gry historyczne swoim zakresem obejmujące ostatnie 101 lat polskiej historii.

W efekcie tych działań powstało ponad trzydzieści gier. Ich ocena nie była łatwa, bowiem większość gier była niezwykle ciekawa wizualnie – toteż najlepsze z nich zostały przetestowane przez graczy. Byli nimi uczniowie klas: 8a, 8b oraz 7c, którzy grając mieli okazję ocenić merytoryczny poziom gry oraz jej tzw. „grywalność”.

Twórcy najlepszych gier – dzięki staraniom Rady Rodziców naszej szkoły – otrzymają nagrody ufundowane przez sponsorów: Muzeum Niepodległości w Warszawie, Centrum Informacyjne Kancelarii Senatu w Warszawie, Hotel „Szara Willa” w Opolu, Radio Opole oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.