Konkurs MBP w Opolu „75-te urodziny- lato z Pippi”

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu została Ambasadorem Konkursu „75-te urodziny- lato z Pippi”, którego Organizatorem jest Wydawnictwo Jung-off-ska.

Zachęcamy do udziału i wykonania jednej z dwóch prac:

1. „Limeryk o Pippi”. Praca literacka dla rodzin (dorosły + dziecko do 16 roku życia). Jest to praca w formie limeryku. Limeryk powinien być humorystyczny i wesoły, inspirowany postacią i przygodami Pippi.

2. Praca plastyczna dla rodzin (dorosły + dziecko do 12 roku życia). Może być wykonana dowolną techniką (m.in. rysowanie, malowanie, rzeźbienie, lepienie (glina, plastelina, masa solna, modelina itp.), wycinanki/wydzieranki/wyklejanki, grafika, kolaż, instalacje, video-art, konstrukcje z różnego materiału np. papier, szmaty i sznurek). Tematem pracy jest „Pippi w malarstwie polskim i światowym”, czyli plastyczny wizerunek Pippi inspirowany twórczością dowolnego malarza żyjącego i tworzącego w I połowie XX wieku lub dawniej. (m.in. Wyspiański, Matejko, Malczewski, Michał Anioł, Leonardo Da Vinci, Hieronim Bosch, Van Gogh i inni)

Czas nadsyłania prac konkursowych do Biblioteki upływa ostatniego dnia lata, czyli 21.09.2020 r.!

Prace można także przynosić do naszej Biblioteki szkolnej (do Pani Aleksandry Sabat-Maj).

Szczególy na stronie: https://mbp.opole.pl/bez-kategorii/aktualnosci/2020/07/17/mbp-ambasadorem-konkursu-lato-z-pippi/