Konkurs informatyczny z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa w sieci oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

W naszej szkole przez cały tydzień były  realizowane różne przedsięwzięcia związane z obchodami DBI 2021. Z tej okazji na lekcjach informatyki oraz lekcjach wychowawczych poruszane były zagadnienia dotyczące zagrożeń, bezpieczeństwa, cyberprzemocy czy wizerunku w sieci.

Ogłoszony został również konkurs informatyczny na wykonanie plakatu przedstawiającego zasady bezpiecznego zachowania w Internecie.

Plakat ma być wykonany w wersji elektronicznej przy użyciu dowolnego programu komputerowego. Elementami wymaganymi na plakacie są:

1. Logo szkoły  <<<POBIERZ>>> lub pełna nazwa szkoły
  2. Tytuł plakatu
  3. Data tegorocznych obchodów DBI (09.02.2021)

Prace należy odesłać przez TEAMS na czat do p. Ewy Kucharskiej w terminie do 05.03.2021 r.