Julia Lelonek triumfuje podczas Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Języku Polskim

Przekazywać takie wiadomości – to niezwykła przyjemność, a pracować z uczennicą klasy 8AJulią Lelonek – to przyjemność i zaszczyt.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Języku Polskim to kolejny konkurs polonistyczny, w którym Julia triumfuje. Oprócz tego, że jest po raz trzeci laureatką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, w tym roku otrzymała tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Zmagania konkursowe, o których mowa, należą do bardzo trudnych. Podczas finalnych rozgrywek uczniowie biorą udział w dwóch etapach – pisemnym, podczas którego rozwiązują test językowy i piszą dyktando oraz oratorskim, który polega na wygłoszeniu mowy na jeden z wybranych tematów.

25 kwietnia 2019 r. w Auli Błękitnej Collegium Maius Uniwersytetu Opolskiego odbył się finał i podsumowanie tegorocznej edycji. Podczas uroczystej gali dziesięcioosobowa grupa „najlepszych z najlepszych” – jak czytamy na stronie Kuratorium Oświaty w Opolu – stanęła w oratorskie szranki w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe i szkoły średnie.

Po podsumowaniu punktów z obu części wyłonieni zostali zwycięzcy obu kategorii. Uczennica naszej szkoły – JULIA LELONEK – otrzymała tytuł laureatki i zajęła I miejsce.

Julio, życzymy Ci sukcesów i spełnienia marzeń podczas nowego etapu edukacyjnego….

Wszystkich uczniów już od września zapraszamy do udziału w licznych konkursach humanistycznych, bo przecież każdy z Was może być zwycięzcą…

Zdjęcia pochodzą ze strony Wydziału Polonistyki UO oraz z prywatnego archiwum Julii.

Małgorzata Górka