Grupa „KULTURALNA DWUDZIESTKA” rozpoczęła swoją działalność w PSP 20

Miło nam poinformować, że w naszej szkole rozpoczęła działalność grupa „KULTURALNA DWUDZIESTKA”, czyli grupa uczniów klas siódmych i rodziców, którzy w wolnym czasie, popołudniami, podczas weekendów, będą odwiedzać instytucje kulturalne naszego miasta – teatry, kino, filharmonię, galerię i muzea.

13 marca 2018 roku „Kulturalna Dwudziestka” zainaugurowała swoją działalność niebanalnie – trzydziestoosobowa grupa miłośników teatru – uczniów klas VII i rodziców – odwiedziła Opolski Teatr Lalki i Aktora. Spektakl „Tancerka”, który obejrzeli widzowie, podejmuje bardzo ważną tematykę przemijania, emocji międzyludzkich. „Jest teatralną opowieścią o mijającym czasie, o sztuce, o miłości i o pamięci” – jak czytamy na stronie internetowej OTLiA.

W świat starej baletnicy wprowadziła widownię fantastyczna Barbara Lach, która w godzinnym monodramie opartym na opowiadaniu O. Tokarczuk zaczarowała publiczność swoim talentem, przy wsparciu lalek, muzyki i multimediów.

Po spektaklu „Kulturalna Dwudziestka” została zaproszona na godzinne spotkanie z panią Barbarą Lach. Aktorka opowiadała o swoim życiu, blaskach i cieniach aktorstwa, pracy nad spektaklem „Tancerka”. Uczniowie zadawali wiele pytań i dyskutowali o sztuce.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach ze sztuką w wolnym czasie.

Opiekun „KULTURALNEJ DWUDZIESTKI” – Małgorzata Górka