Edukacja z psem

Dnia 4 listopada klasa I c miała ciekawe zajęcia. Do szkoły przybyli nauczyciele na 4 łapach, by nauczyć swoich małych przyjaciół jak bezpiecznie zachowywać się w obecności psa i jak bezpiecznie zawierać z psem znajomość. Leo to dog niemiecki (największa rasa), pokazał, że duży pies niekoniecznie musi być groźny, a Kodi i Beily (yorki) udowodniły, że psy mogą być najlepszym przyjacielem człowieka. Dzieci na zajęciach dowiedziały się bardzo wiele:

– przy psach, nie można wykonywać gwałtownych ruchów, krzyczeć, biegać,

– podchodząc do psa, daj mu się najpierw zaznajomić z Twoim zapachem,

– pies zadowolony merda ogonem, pies przejawiający agresję – jeży sierść i ogon ma w górze, nigdy nie podchodź do psa, który przejawia agresję,

– nigdy nie uciekaj przed psem, który Cię goni – nauka pozycji żółwia.

Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, zwłaszcza, że mogły same doświadczyć tego wszystkiego co się nauczyły i zapoznać się z psem.