Dzień Ziemi i Światowy Dzień Wody

11 kwietnia uczniowie naszej szkoły świętowali Światowy Dzień Wody w połączeniu ze Światowym Dniem Ziemi. Połączenie tych dwóch ważnych dni wydało nam się naturalne: WODA na naszej planecie – ZIEMI

Na początku został ogłoszony wynik konkursu na puszkę przeznaczoną do zbiórki pieniędzy w akcji „Studnia Dla Południa” organizowana przez Polską Akcje Humanitarną. W kategorii klas IV – VI:

miejsce I – Laura Smok, kl. 5a

miejsce II – Jolanta Kurdziel, kl.4c

miejsce III – Mateusz Bonk, kl. 6c

Na długich przerwach 11 i 12 kwietnia uczniowie wraz z Samorządem Szkolnym prowadzili zbiórkę pieniędzy. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy.

Następnie nauczycielki: Agnieszka Wasilkowska i Magda Sobota – Weihsbach, zaprosiły uczniów klas starszych na krótką ale niezwykle ciekawą pogadankę o bardzo utrudnionym dostępie do wody na przykładzie ludności Somalii. Młodzież usłyszała również o tym jakie wielkie problemy generuje brak wody. Zajęcia urozmaiciła nam prezentacja multimedialna przygotowana w oparciu o materiały Polskiej Akcji Humanitarnej.

Na zakończenie rozegrany został konkurs międzyklasowy: każda klasa miała w czasie 15 min oczyścić kubek brudnej wody. Każda klasa mogła to wykonać z użyciem wcześniej przyniesionych materiałów dostępnych w każdym domu (m.in. waty, sitka, lejka, filtrów do kawy, itp.). Najlepiej udało się przefiltrować wodę uczniom klasy VI b, a zaraz za nimi uplasowali się uczniowie klasy Vb.

Zwycięzcom gratulujemy, darczyńcom dziękujemy i mamy nadzieje, ze wszyscy się dobrze bawili 😉