Dzień Głośnego Czytania

rysunek121WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY NA MĄDRYCH,

DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI. JEST NA TO SPOSÓB – CZYTAJMY DZIECIOM!

29 września, to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W szkolnej bibliotece gościliśmy z tej okazji Panią Jadwigę Lech z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Najmłodszym bardzo się spodobał papierowy teatr kamishibai, czyli inaczej teatr obrazkowy lub teatr ilustracji. Jest to technika czytania/opowiadania, wywodząca się z Japonii, która wykorzystuje książki w formie kart (37×27 cm) oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Dzieci z klasy pierwszej słuchały prezentowanych historii z zapartym tchem. Uczniowie klasy szóstej natomiast z zainteresowaniem wysłuchali fragmentów książek dla młodzieży – nowości wydawniczych ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Maria Maciąg