Dzień Dziecka w klasie IVb

dzien
Rano po przyjściu do szkoły pojechaliśmy do Muzeum Śląska Opolskiego na wystawę „Japonizm polski”. Pracownik muzeum opowiedział nam o genezie wystawy, a następnie oprowadził nas bardzo ciekawie opowiadając. Następnie w pracowni plastycznej, która znajduje się w piwnicach muzeum, wzięliśmy udział w warsztatach malowania wachlarzy japońskich. Sprawiło nam to dużo przyjemności, a każdy mógł zabrać swój wachlarz do domu. Wachlarze się bardzo przydały na dalszą część dnia, ponieważ było bardzo upalnie.Dnia 01.06.2016r. z okazji Dnia Dziecka rodzice wraz z nauczycielami przygotowali nam czas pełen niespodzianek.

Następnie przeszliśmy spacerem przez centrum miasta Opola, po drodze wstępując na pyszne lody dla ochłody.

Po powrocie do szkoły czekały nas liczne występy naszych kolegów i koleżanek oraz to, na co najbardziej czekaliśmy – turniej w dwa ognie. Gra była ciężka, nie tylko ze względu na konkurentów ale też na upalną pogodę. Mimo to oraz kontuzjowanego zawodnika i tym razem udało nam się obronić I miejsce.

Na zakończenie tak miłego dnia otrzymaliśmy mały słodki poczęstunek.