Doradcy „dobrej książki”

W minionym miesiącu uczniowie z klasy IVe zakończyli realizację projektu czytelniczego, przeprowadzonego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Pierwszym zadaniem uczestników projektu była prezentacja interesującej książki w formie plakatowej lub multimedialnej. Każdy starał się przedstawić swoją „propozycję czytelniczą” w sposób atrakcyjny i oryginalny, a tym samym zachęcający do „sięgnięcia” po wskazaną pozycję .

Kolejnym krokiem była lektura książki, wybranej z listy reklamowanych i polecanych przez rówieśników. Uczniowie podzielili się wrażeniami z poznanych utworów, tworząc ranking najlepszych książek. Swoją „ofertę czytelniczą” przedstawili organizując szkolną wystawkę pt. „W książkach cały świat”.

Niełatwo się rozstać z ulubionymi postaciami literackimi, dlatego uczniowie dopisali – w formie twórczych opowiadań – dalszy ciąg przygód „swoich bohaterów”.

Realizacja zadań projektowych dobiegła końca, ale akcja czytelnicza pod hasłem „Tę książkę poleciłbym mojemu przyjacielowi” dalej trwa, ponieważ powstał „kącik dobrej książki” (w sali nr 12), w którym uczniowie klasy IVe dalej „doradzają”, po co warto sięgnąć. Do akcji włączyli się także koledzy i koleżanki z klas piątych, którzy po przeczytaniu interesującej pozycji, „ reklamują” ją w naszym „kąciku”.

Zapraszamy również innych uczniów ze swoimi „propozycjami czytelniczymi”.

Małgorzata Hapanowicz

wraz z uczniami IVe