Cała prawda o wirusach i szczepionkach, czyli uczniowie klasy 5C i 6E realizują projekt ZAPROŚ MNIE NA SWOJĄ LEKCJĘ

Czym są wirusy? Jak działają szczepionki? Na te pytania – tak bardzo interesujące obecnie wszystkich – uzyskali wyczerpujące odpowiedzi uczniowie klas 5C i 6E, którzy uczestniczyli w spotkaniu z Panią Magdaleną Jarzębowską w ramach ogólnopolskiego projektu ZAPROŚ MNIE NA SWOJĄ LEKCJĘ . Nasz gość- doktor biologii, pracownik uniwersytecki i działaczka Fundacji JAKU – w bardzo prosty, przystępny sposób przedstawił uczniom budowę wirusów, ich działanie i szczegółowo wyjaśnił, na czym polega szczepienie i czym są szczepionki.

To była niezwykła prelekcja, podczas której w ciekawy i plastyczny sposób przedstawione zostały zagadnienia tak mocno zajmujące nas od roku.

Małgorzata Górka