Akcja „BohaterOn – włącz historię” w PSP 20

19 października 2018 roku uczniowie klas ósmych wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterOn – włącz historię”.

To  kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohatera – film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii powstańczych – czytamy na stronie internetowej akcji.

Życzenia dla bohaterów Powstania Warszawskiego przygotował Kacper Lubiewski z kl. 8B, natomiast życzenia i pozdrowienia pisały dziewczęta z klasy 8A, 8B i 8C.

To na pewno nie ostatnie spotkanie z akcją „BohaterOn” w naszej szkole.

Małgorzata Górka – szkolny koordynator akcji