22. 03.2017 Światowy Dzień Wody

W tym roku w naszej szkole postanowiliśmy nieco inaczej świętować ten dzień….. włączyliśmy się w akcje „Studnia Dla Południa” – Polskiej Akcji Humanitarnej (http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/4/5029/studnia_dla_poludnia). W związku z powyższym rozpoczynam działania dziś ogłoszeniem konkursu a zakończymy je na początku kwietnia warsztatami dla klas IV – VI połączonych z małym konkursem międzyklasowym.

Przez włączenie się do w/w akcji zapewniamy dostęp do wody w krajach dotkniętych kryzysami humanitarnymi.

Tegoroczna akcja będzie miała szczególny wymiar, wspiera projekty wodne PAH’u w Somalii przyczyniając się nie tylko do zaspokojenia potrzeby dostępu do wody, ale także do zwiększania dostępu do edukacji. PAH współpracuje obecnie z 4 szkołami, gdzie dostęp do wody i toalet jest bardzo ograniczony. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy sprawić, że uczniowie i uczennice tych szkół będą mogli korzystać  z wody i toalet przy szkole.

Dlatego dnia 04.04.2017r. w naszej szkole uczniowie będą prowadzili zbiórkę pieniędzy na ten cel.