100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości w wykonaniu uczniów klas ósmych i koła kaligraficznego

Od dwóch tygodni uczniowie klas 8A, 8B, 8C oraz koła kaligraficznego w wolnym czasie wypisują kartki z pozdrowieniami dla uczniów ze 100 szkół w całej Polsce z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Głównym celem akcji jest upamiętnienie rocznicy, promocja regionu, z którego pochodzi szkoła oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”.

Udział w akcji stał się wyjątkową lekcją geografii, historii, j. polskiego oraz świetną odskocznią od prostych form dzisiejszego komunikowania się.

Uczniowie mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości.

Kartki, które już otrzymaliśmy, można oglądać na tablicy poświęconej tematyce 100-lecia Odzyskania Niepodległości, na parterze szkoły.

Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta Opola – Wydziałowi Promocji oraz Miejskiej Informacji Turystycznej w Opolu za bezpłatne przekazanie naszej szkole pocztówek z widokiem naszego miasta oraz wszystkim uczniom, którzy wypisywali pozdrowienia i przekazali znaczki pocztowe.

Małgorzata Górka – koordynator akcji